تبلیغات
فایل گرد ، دانلود رایگان فایل - اثر سیاستهای دولتها بر صنعت سرمایه گذاری مخاطره آمیز كشورها

فایل گرد ، دانلود رایگان فایل - اثر سیاستهای دولتها بر صنعت سرمایه گذاری مخاطره آمیز كشورها

درباره فایل گرد

فایل گرد ، جستجوی فایل ، دانلود انواع فایل ، پاورپوینت ، مقاله ، پروژه ، قالب سایت ، فایل های گرافیکی

اثر سیاستهای دولتها بر صنعت سرمایه گذاری مخاطره آمیز كشورها
موضوع : اقتصاد،

اثر سیاستهای دولتها بر صنعت سرمایه گذاری مخاطره آمیز كشورها


شامل 31 صفحه با فرمت pdf

چکیده:

بانك جهانی، با دستورالعمل كاهش قوانین دولتی خود، نخستین وجوه سرمایه گذاری مخاطره آمیز را خلق كرد. بااینكه این وجوه موفقیت كمی را تجربه كردند، شروع یك فرایند مشروعیت بخشیدن به سرمایه گذاری مخاطره آمیز بوده و یك زمینه آموزشی برای سرمایه گذاران مخاطره آمیزی بوجود آورد كه بعدها وجوه سرمایه گذاری مخاطره آمیزخصوصی را ایجاد كردند.
توجه قابل ملاحظه ای به نقش سرمایه گذاری مخاطره آمیزدر تامین سرمایه فعالیت كارآفرینانه شده است، بدلیل اینكه بسیاری از شركتهایی كه هم اكنون دارای شهرت میباشند نظیر مایكرو سافت و اینتل به تامین مالی سرمایه گذاری مخاطره آمیزدر طی توسعه اولیه شان تمركز نمودند.
در هر حال، بدنه های دولتی در سراسر جهان در حال افزایش توجه خود به كمك مالی به تحقیق و توسعه از طریق برنامه های سرمایه گذاری مخاطره آمیز میباشند. سرمایه گذاران مخاطره آمیز در هر دو زمینه تهیه وجه و توسعه شركتهای درمرحله ابتدایی در بخشهای گوناگون مبتنی بردانش و با تكنولوژی بالا مشاركت میكنند. در ایالات متحده و كانادا تقریبا 90% سرمایه گذاریهای venture capital در سرمایه گذاریهای تكنولوژی انجام میشود. اهمیت درك شده توسعه بخشهای مبتنی بر دانش و با تكنولوژی بالا منجر به تعداد بسیاری از برنامه های دولتی كه به این بخشها كمك مالی می كنند از طریق وجوه سرمایه گذاری مخاطره آمیز دولتی و همینطور سیاست مالیاتی شده است.
از طرفی گزارش اخیر (2000) OECD سرمایه گذاری مخاطره آمیز را بعنوان یك عامل برای موفقیت شركتهای با تكنولوژی بالا شناسایی كرده و پیشنهاد نموده كه همه كشورها استراتژیهایی را در جهت تشویق حصول به سرمایه گذاری مخاطره آمیز مورد ملاحظه قرار دهند. با چنین تشویقی كه از سوی سازمانهای باپرستیژ بین المللی انجام میشود، تلاشهای گوناگونی برای خلق یك صنعت سرمایه گذاری مخاطره آمیز بومی صورت گرفته است.
در این مقاله در تلاشیم به بیان وضعیت سرمایه گذاری مخاطره آمیز بعنوان صنعتی كه لازمه و پشتیبان فعالیتهای كارآفرینانه و نوآورانه میباشد در چند كشور بپردازیم. هدف مقاله به ویژه این است كه بتواند تصویری از نقش دولت در صنعت سرمایه گذاری مخاطره آمیز و پیش برد آن در كشورهای ذكر شده ارایه نموده و تاثیر سیاستهای كلان (عمومی) دولتها در این عرصه را مورد بررسی قرار دهد.
در دهه گذشته یكی از تحسین شده ترین نهادها میان سیاستگذاران صاحب صنعت و اقتصادی سراسر جهان، صنعت سرمایه گذاری مخاطره آمیز ایالات متحده بوده است. بنابراین در ابتدا بطور مختصر به بررسی نقش دولت این كشور در سرمایه گذاری مخاطره آمیز پرداخته و در بخشهای بعد به مقایسه سیاستها و نقشهای دیگر كشورها و نزدیكی آنها به برنامه های سرمایه گذاری مخاطره آمیز ایالات متحده می پردازیم.

اثر سیاستهای دولتها بر صنعت سرمایه گذاری مخاطره آمیز كشورها
نظرات
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
 کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید کلیک کنید و لذت ببرید